et ru en fi lv li
 
avaleht
Ionheatsystem LEIDI
Päikeseküte SOLARIS
SOOJUSPUMBAD
TUULEENERGIA
LED valgustid
Boilerid NIBE BIAWAR
 
LED valgustid
 

LED valgustid e. LED lambid                    

 (lüh. ingl. k. “Light Emitting Diode” ehk valgust väljastav diood) erinevad tava lampidest selle poolest, et nad ei sisalda hõõgniiti. LED-tehnoloogia puhul pannakse madala pingega helendama  peegeldi ja elektroodidega pooljuhi kristall, mis kiirgab valgust.

Pooljuhtiva materjaliga valgusdioodi suunatud energia ei muutu soojuseks, valdav osa kiirgub valgusena. Seega on valgusdiood hõõglambist ja luminofoorlambist erinev külma valguse allikas. LED kui valgusallikas tagab peale pika eluea ja ekstreemse säästlikkuse ka pinna ühtlase valgustamise, hea vibratsioonitaluvuse ja täiesti olematu soojenemise.

Madalad kulud: LED-tooted tarbivad vähe elektrit. Valgusdioodi väike elektrivõimsuse tarve moodustab kõigest kümnendiku tavalise lambi omast, mis järjest kallineva energia hinna juures on suur eelis. Võrreldes hetkel kasutuses olevate valgustitega on nende energiasääst kuni 80%. Samuti võib lambi vahetamise unustada! Toodetavate LED-valgustite puhul on elueaks 50 000 - 100 000 töötundi, mis tähendab kuni 12-13 aastat katkematut teenistust.

Heledamaks kui varem: LED dioodid muudavad peaaegu kogu kasutatava energia valguseks, mistõttu on valgus hele ja tugev. Teistel valgustitel ei ole seda eelist, sest need toodavad valguse kõrval ka palju sooja.

Suurus ja kuju: Valgusdiood on sisuliselt pisike kiip, mis asub epoksüvaigus, seega võib valgusdiood olla äärmiselt väike ja kerge. Tänu dioodi väikestele mõõtudele saab valgusallika peita imeväikesesse ruumi. See lubab kasutada LED-i seal kus varasemad valgustid seda ei võimaldanud.

Töökindlus ja keskond: LED lampide diood on täielikult paigutatud kapslisse, mis on palju vastupidavam kui elektripirn. Vaiguskapsel moodustab kindla terviku, sellel pole liikuvaid osi - valgustid ei sisalda klaasi ja seega on nende konstruktsioon töökindel ja need peavad põrutustele vastu. Erinevalt teistest puuduvad ohtlikud ained - elavhõbe ine... 

 

On oodata LED  tehnoloogia kiiret arengut ja kindlasti odavnevad ka hinnad, mis loovad üha uusi kasutusvõimalusi nii välis- kui sisetingimustes.

VeebiStuudio